porotce

Šimon Caban

Cabani
architekt, REŽISÉR, SCÉNOGRAF

Šimon Caban (1963 Praha) - architekt, režisér, scenograf. Je známý spolu se svým bratrem Michalem jako Cabani. Tvůrci dvaceti ročníků slavnostního zahájení a zakončení Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Se svým tanečně divadelním souborem Baletní jednotka Křeč vystupovali pod vedením americké choreografky Twylly Tharp ve filmu Miloše Formana Amadeus.

Jeho fotografické práce (z 80tých let) jsou zastoupeny ve sbírkách Centres Pompidou a UMPRUM Muzea v Praze. V roce 1999 se Šimon, spolu se Simonou Rybákovou stávají Komisary pro expozici české národní sekce na světové výstavě scenografie Pražské Quadriennale – a získávají první cenu - Zlatou trigu.

Od devadesátých let, jsou Cabani spolu s kostýmní výtvarnicí Simonou Rybákovou vytváří vyhledávaný autorský tým pro řešení atypických jednorázových firemních presentačních akcí-eventů.

Šimon Caban také realizuje v divadlech v Praze, Brně, Hradci Králové, Ostravě. Cabani připravují a režírují i státní zakázky jako prezentaci nahrávky státní hymny, Udílení cen ministra kultury ČR, Český národní den na EXPU v Šanghaji, program Českého Domu na Olympijských hrách v Londýně, Zimní letná apod.